صفحه اصلی » سیاسی » فعالیت ارتش این بار در جبهه مبارزه با کرونا/ جزئیات اقدامات گروه ۵۵ توپخانه برای مقابله با کوید19

فعالیت ارتش این بار در جبهه مبارزه با کرونا/ جزئیات اقدامات گروه ۵۵ توپخانه برای مقابله با کوید19

نیروهای گروه 55 توپخانه ارتش عید امسال را در کنار دیگر نیروهای مسلح در خط مقدم مبارزه کرونا حضور داشتند تا این بار از سلامت مردم در برابر ویروس کرونا دفاع کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۱

امیر حبیب الله کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به فعالیت های کرونایی گروه ۵۵ توپخانه ارتش در اصفهان اظهار کرد: با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب که به ستاد کل نیروی های مسلح داشتند، فعالیت مقابله با کرونا همچون ضدعفونی شهرها و اماکن و همکاری با شبکه بهداشت، توسط یگان های ارتش انجام شد.

فرمانده گروه ۵۵ توپخانه شهید محمدکاظم واعظ نیروی زمینی ارتش در اصفهان گفت: کادر درمانی بیمارستان ۵۵۷، گروه های ۲۲ توپخانه، ۸۴۰ موشکی، ۴۴ توپخانه، ۵۵ توپخانه، هوانیروز فعالیت های مقابله با کرونا را انجام و مرکز آموزش توپخانه مدیریت کار را بر عهده گرفته است.

وی افزود: ما با شهرداری کلانشهر اصفهان و شهرهای فلاورجان، فولادشهر، خمینی شهر و قسمت هایی که درخواست کردند همکاری داشته ایم و دسته جنگ نوین این گروه کار ضدعفونی را برعهده گرفته است.

امیر کریم زاده بیان کرد: همچنین به این گروه ماموریت دیگری مبنی بر استقرار در پلیس راه اصفهان – شیراز واگذار شد که پزشکان و بهیاران این توپخانه از ۲۸ اسفند ۹۸ تا امروز در این ایستگاه پلیس مستقر شده و کار غربالگری و تب سنجی رابه صورت شبانه روزی انجام می دهند و ضدعفونی خودروها هم به صورت سیستم اتوماتیک انجام می شود.

وی اضافه کرد‌: اگر تب افراد بالای حدود ۳۸ درجه باشد آن ها را راهنمایی و تحویل شبکه بهداشت داده می شوند.

کریم زاده خاطرنشان کرد: فعالیت دیگر گروه ۵۵ توپخانه، تجهیز نقاهتگاه ها و استحراتگاه ها بود که در سه محل حدود ۲۵۰ تخت برای بیمارانی که از بیمارستان مرخص می شوند و نیاز به استراحت دارند، این نقاهتگاه ها را مستقر کردیم.

فرمانده گروه ۵۵ توپخانه ارتش مستقر در اصفهان گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که دو نعمت سلامت و امنیت بر انسان پوشیده است؛ روزی نعمت امنیت جمهوری اسلامی ایران به خطر افتاد که مردم همه کمک کردند و ۸ سال از مرزهای خود دفاع و نیروی های مسلح را حمایت کردند و امروز وظیفه نیروهای مسلح کمک به مردم است.

امیر کریم زاده در پایان گفت: ارتش  تا جایی که نیاز باشد در کنار مردم خوب اصفهان است و هیچ کدام از نیروهای گروه های مختلف ارتش در اصفهان به مرخصی تعطیلات نوروزی نرفتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد