صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » آخرین اخبار از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در اصفهان

آخرین اخبار از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در اصفهان

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا از آخرین اخبار از تعیلی مدارس و دانشگاه ها در اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - شنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی پیشگیری با کرونا مدارس این استان همچنان تا بیستم و دوم فروردین تعطیل است.

حجت‌الله غلامی افزود: قرار شد بحث طرح تهیه شده برای مدارس که اداره کل آموزش و پرورش برای ستاد ملی ارسال شود که کلیات طرح این بود که با توجه به شرایط موجود، مدارس بازگشایی نشود مگر با اجرای برنامه ویژه که میزان شدت بیماری در استان بررسی و متناسب با میزان جمعیت دانش‌آموزی و میزان بیماری در شهرستان‌ها به ترتیب و مرحله‌ای نسبت به بازگشایی اقدام کنیم.

وی اظهار کرد: همچنین سامانه یکپارچه (شاد) که توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه شده در فضای مجازی آموزش را ادامه دهد.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان گفت: پس از تعطیلی مدارس، سامانه شاد در کشور اجرا می‌شود و یا طرح پیشنهادی که به صورت مرحله‌ای از روستاها و یا مراکزی که شدت بیماری در آن‌ها کمتر است بازگشایی را خواهند داشت.

غلامی با اشاره به بازگشایی دانشگاه‌ها بیان کرد: بحث هر ۲ دانشگاه صنعتی و اصفهان این است که بازگشایی را تا ۱۵ اردیبهشت به تاخیر انداخته و بعد از این تاریخ با توجه به پروتکل‌های بهداشتی تهیه شده دانشگاه‌ها بازگشایی شوند که نیازمند تصمیم‌گیری از جانب ستاد ملی است.

وی با اشاره به برگزاری بیست و دومین جلسه این ستاد در استانداری تصریح کرد: در جلسه امروز طرحی توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح شد که ادامه روند فعالیت‌ها در استان از بیستم فروردین به چه صورت باشد که موضوعات و نقطه نظرات اعضا اخذ شد.

وی ادامه داد: از این رو باید اصلاحات لازم در طرح باید ابلاغ شود و طرح برای ستاد ملی ارسال شود.

غلامی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پیشنهادات ستاد استانی که قرار شد به ستاد ملی ابلاغ شود این است که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۳۰ فروردین ادامه پیدا کند.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان اظهار کرد: دستورالعمل ستاد ملی را با حداقل ظرفیت کارمندی که کمتر یک سوم مشاغل کارمندی و خدماتی شامل می‌شود باید مدیریت کنیم و حجم کارمندان را به سمت ادارات شاهد نباشیم.

وی گفت: همچنان تا بیستم فروردین تردد بین شهرها، غیر بومی‌ها و خارج شدن خودروها از شهر محل سکونت ممنوع است و با جرایم ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف خودرو ادامه دارد و بعد از تصویب ستاد ملی تا ۳۰ فروردین تمدید خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − سه =